FAQ - často kladené otázky a odpovědi

Vložení listu navíc

Kromě 32 karet bychom do každé krabičky chtěli ke kartám přidat ještě jeden list s podrobnějším popisem našich produktů a služeb včetně detailnějších kontaktních údajů, které nechceme mít na kartách, protože mnoho textu by pokazilo vizuální vzhled karet. Co pro to musíme udělat? Lze pro nás nechat krabičky pootevřené, aby se nám dovnitř snadněji list navíc přidal?

Přidání dalších informací do krabičky je poměrně častý požadavek. Tuto službu vám můžeme nabídnout již včetně kompletace ve výrobě. Nemusíte si tedy dělat starosti s vlastnoručním doplňováním. Vkládaný list vám můžeme zhotovit jako kartu navíc. Bude tedy ze stejného materiálu a jeho provedení bude ladit k celé sadě. K dispozici pro dodatečné informace jsou obě strany vkládaného listu a tato karta navíc může mít i odlišný design. Karty tedy dostanete v krabičce již i s přidaným listem jako komplet.

Plnobarevný tisk - CMYK 4/4 ?

Chtěli bychom místo jednobarevného reversu na zadní stranu fotografii. Je to možné?

Ano, je to možné. Na zadní stranu (tzv. revers) hrací karty se tiskne CMYK. To znamená, že složením čtyř základních tiskových barev (Cyan + Magenta + Yellow + Key/blacK) lze reprodukovat různé barevné designy i fotografie. Tento tisk se někdy nazývá také jako "plnobarevný", odborně se označuje 4/4. Ve stejném režimu se totiž tiskne i přední strana karty, je tedy možno mít na obou stranách plnobarevný obrázek - fotografii. Naopak v případě požadavku třeba jen na jednu barvu podle vzorníku PANTONE či RAL je třeba, aby grafik složil odpovídající barvu ze čtyř základních jako CMYK.

mustr na krabičku

Chtěli bychom objednat hrací karty s reklamní zadní stranou a ve vlastní krabičce. Grafiku bychom dodali hotovou, máme svého firemního grafika. Nevíme ale, jak vytvořit správně podklady pro krabičku, aby to pasovalo.

S grafikou na krabičku si nemusíte dělat starosti. Při objednání vám zašleme již připravený soubor se zákresem tvaru. Grafik jej může použít jako základ a pouze doplní váš design. Bude mít usnadněnou práci, tvar nemusí nijak konstruovat. Obrysy tvaru a další pomocné čáry včetně kalibračních značek jsou mimo tiskový prostor CMYK - nebudou se tedy tisknout a snadno se odstraní ve výrobě. Po celou dobu však stále máte možnost kontroly náhledu, jak vše bude ve skutečnosti vypadat. Tento zákres grafiky vám usnadní i schvalování finální podoby - přesně podle mustru uvidíte, jak váš design pasuje na krabičku.

Nemám grafika

V polygrafii ani grafických programech se vůbec nevyznám a nemám ani žádné grafické studio v dosahu. Mohu poslat podklady přímo ve wordu?

Jsme schopni veškeré potřebné grafické zpracování připravit za vás. Jako podklad přijímáme téměř cokoliv, naše grafické studio je nezávislé na platformě. Stačí, když nám zašlete pár textových řádek s vaší představou, jak by karty měly vypadat. Můžete zaslat libovolný formát, ve kterém máte svůj materiál k dispozici. Texty, obrázky či loga mohou mít mnoho různých formátů. Pro další zpracování se nejlépe hodí soubory ve křivkách s příponou .AI .EPS nebo originální obrázky v co nejvyšším rozlišení typu .TIFF .JPG či další. Na základě jejich posouzení vás budme informovat, zda se jedná o dostatečný materiál k tomu, aby výsledek dopadl dobře. Zašlete zkrátka to, co máte. Naši zkušení grafici již podle vašich pokynů vykouzlí dokonalé tiskové podklady a vy jen schválíte konečnou podobu v té variantě, která se vám bude líbit nejvíce.

Zaslání dat

Připravili jsme pro vás podklady, ale jedná se o datově velký soubor mnoha megabytů. Odeslání e-mailem činí problémy. Jak lze data předat jinak?

K předání dat většího objemu je e-mail nevhodný. Obecně platí, že větší přílohy než cca 2 Mb mohou v e-mailu způsobit problémy. Existuje řada způsobů, jak podklady v elektronické formě poslat, kromě FTP lze využít také služeb webových úschoven. V takovém případě vaše podklady do úschovny jednoduše nahrajete a následně e-mailem zašlete pouze odkaz, ze kterého si podklady sami stáhneme. Je vhodné použít úschovny, kde data nejsou veřejně přístupná. V opačném případě, nebo pokud je archiv komprimován pod heslem, nezapomeňte připojit heslo zabezpečující neautorizovaný přístup a zaslat nám jej s odkazem.

 

 

Reklamní hrací karty
________________